Obecne czasy i realia życia niejednokrotnie zmuszają nas do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki. Zaspokojenie chwilowej potrzeby przeradza się w dłuższe zobowiązanie.Zanim zdążymy spłacić jedno, pojawia się kolejna potrzeba, niespodziewana i często niezależna od nas.

Zaciągamy następne i zobowiązujemy się do spłacenia kolejnych rat. Nagle uświadamiamy sobie, że mamy za dużo rat, których najzwyczajniej nie jesteśmy w stanie terminowo spłacać. I w taki sposób powstaje pętla kredytowa. Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do eksperta finansowego, który pomoże ułożyć indywidualny plan działania. Każda osoba ma inny problem i nie ma jednej dobrej formuły na wszystkie sytuacje. Ważne by zwrócić się o pomoc w momencie uświadomienia sobie problemu, a nie czekać aż wierzyciel zapuka do naszych drzwi, lub co gorsza komornik. Mamy o wiele większe szanse na rozwiązanie naszych problemów, zanim powstaną zaległości w spłatach pożyczek lub kredytów. Jest nią między innymi kredyt konsolidacyjny, który spłaci mniejsze zobowiązania, wydłuży okres spłat, zmniejszy ratę oraz pozwoli wyjść z pętli zadłużenia.

Jak wcześniej wspomniałam każda osoba to indywidualna sytuacja, która wymaga indywidualnego podejścia i planu. Nie każdy może skorzystać z konsolidacji, na szczęście jest więcej rozwiązań, o których napiszę następnym razem. Oddłużanie to bardzo długa i niekiedy pełna wyrzeczeń droga, ale systematyczność i działanie zgodne z wytyczonym planem (punkt po punkcie) daje nam jedyną szansę na powodzenie.